🍀♻️ Nasza szkoła bierze udział w projekcie ekologicznym BE.EKO ♻️🍀

Projekt jest odpowiedzią na palące problemy naszej planety.

W programie zaplanowaliśmy m.in. ciekawe i interaktywne warsztaty, eksperymenty, konkursy, a także turniej edukacji ekologicznej.

Realizacja projektu BeEco jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne i brak formalnej edukacji w tym zakresie. Najnowsze badanie Deloitte z lipca 2021 wykazało, że zdecydowana większość Polaków obawia się zmian klimatycznych. W badaniu przeprowadzonym w Polsce na reprezentatywnej grupie 1145 osób powyżej 14 roku życia w czerwcu br. 81% ankietowanych stwierdziło, że jest zaniepokojone zmianami klimatycznymi. Niepokoju nie czuło w ogóle lub nie miało zdania tylko 7% ankietowanych. Jak się jednak okazuje, strach i obawy nie zawsze stanowią wystarczający powód zmian i działań na rzecz planety.

Zgodnie z wynikami sondażu Eurobarometru prowadzonego w wiosną 2021 roku na zlecenie Parlamentu Europejskiego, tylko 52% Polek i Polaków zadeklarowało podjęcie działań w okresie 6 miesięcy przed badaniem. To mniej niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. A to i tak znacząca poprawa od poprzedniego badania z 2019 roku. Te dane są alarmujące, ale i inspirujące do podjęcia działań. Wierzymy w moc edukacji i wierzymy, że edukacja ekologiczna dzieci pozwala kształtować proekologiczne zachowania.

Dzieci wiedzą, że ekologia jest istotna, aczkolwiek brakuje im praktycznej wiedzy, którą mogliby wdrożyć w życiu codziennym. To niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że samodzielne działania są w stanie zdziałać więcej niż nam się wydaje! Dlatego nie zwlekaj. Poznaj szczegóły projektu, zapisz się na warsztaty i zdobądź narzędzia, które przyczynią się do pozytywnych zmian. To nasza wspólna sprawa! Formularz i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.beeco.edu.pl i na profilu na FB: www.facebook.com/BeEcoEdu

Koordynatorkami z ramienia szkoły są Panie:
✅ Angelika Kołecka - n-l geografii
✅ Zofia Jaśniak - nauczyciel przyrody i biologii.
__________________________________________________
#beeco #ekologia #edukacjaekologiczna #beeco #digitaluniversity #ekologia #nauczyciel #szkola #eko #klimat
www.facebook.com/BeEcoEdu

sp58-w-projekcie-ekologicznym-be-eco-346199.jpg