Spotkanie autorskie

W piątek 21 kwietnia 2023 r. w Bibliotece dla Dzieci przy Targu Rakowym odbyło się spotkanie z pisarką Martą H. Milewską, która napisała wiele książek dla dzieci. Kilka z nich było lekturami Wielkiego Maratonu Czytelniczego, a teraz uczniowie mogli poznać autorkę osobiście i zadawać jej pytania. Dowiedzieli się, że za tajemniczą literką „H” kryje się drugie imię - Honorata, że jest ona właścicielką dwóch psów i mamą trzech synów. Właśnie dla nich zaczęła pisać książki, które podobają się również innym dzieciom. Opisuje w nich różne przygody oparte na życiu rodziny, a wiele tytułów zostało nagrodzonych. Na podstawie nowej książki „Kundelek” przeprowadziła warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykreowały swoje wymarzone wielorasowce, nadawały im imiona i opowiadały o nich. Następnie podczas burzy mózgów wymyślały pomysły na następną część przygód psa Łobuza, które zainspirują autorkę. Uczestnicy mogli też kupić po promocyjnych cenach książki i zdobyć autograf. Było fantastycznie, co potwierdzają zdjęcia.