Dnia 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji cała społeczność szkolna założyła kolorowe skarpetki, solidaryzując się w ten sposób z osobami z Zespołem Downa.

Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa, a odnosi się do obecności trzeciego chromosomu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów, które składają się z łańcuchów DNA. Ten trzeci chromosom jest odpowiedzialny za występowanie tej wady genetycznej.

Akcja kolorowej skarpety miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie dobra ludzi z tą wadą genetyczną, a także integrację z nimi.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i przyłączenie się do akcji.

Klaudia Adamczyk

Magdalena Bandyszewska