Uczniowie SP 58 w Gdańsku uczcili Światowy Dzień Ziemi, który jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym w 192 krajach. Tegorocznym motywem przewodnim obchodów było hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Z powodu pandemii, wiele akcji towarzyszących Dniu Ziemi odbyło się w świecie wirtualnym - podobnie było w naszej szkole. Uczniowie klas szóstych przygotowali prace plastyczne oraz literackie, poświęcone tematyce ekologicznej. Wyrazili w nich swoją miłość do planety, a także zaproponowali możliwości jej ochrony. Z większości prac wyłania się przejmujący obraz oceny zanieczyszczenia środowiska, ale i wysoka świadomość, jak postępować, aby ocalić Ziemię przed zagładą.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie ekologicznym, zorganizowanym przez PGNiG, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Wielu otrzymało maksymalną liczę punktów i czeka na nagrody!

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji oraz tym, dla których los naszej Matki - Ziemi jest ważny!