Ponad 100  kg karmy, smycze, obroże, legowiska, zabawki i gryzaki – tyle udało się zebrać 31.10.2019 r. podczas obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku Światowego Dnia Zwierząt. W tym roku pomagamy bezdomnym kotom z Lęborka.

Serca naszej społeczności szkolnej były ogromne. Podczas akcji uczniowie częstowali wszystkich darczyńców ciastem, babeczkami i piankami własnej produkcji. Każdy mógł zasilić puszkę, z której dochód przeznaczony będzie na zakup ocieplanych domków dla bezdomnych kotów. Udało się uzbierać 572,98 zł.

Na tablicy, uczniowie przypinali zdjęcia swoich zwierząt: psów, kotów, rybek, koni, świnek morskich, jaszczurek i patyczaków. Duże zainteresowanie wywołała fotografia psa z niebieskim językiem – jak się później okazało – po spożyciu atramentu z długopisu.

W atmosferze radości, przy smakołykach, rozmawialiśmy z uczniami o świadomej adopcji, sposobach pomocy bezdomnym zwierzętom oraz potrzebie posiadania pupili. Nie zabrakło też wzruszeń.

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym w dzień wspominania św. Franciszka – patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Patron wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

Serdeczne podziękowania składamy: Dyrektor SP 58 - Pani Małgorzacie Perzyna, Wicedyrektor - Pani Ewelinie Żdanowicz, Nauczycielom, Dzieciom i Rodzicom, a w szczególności Uczennicom z klasy 5 a: Zosi Mielewczyk, Zuzannie Portalskiej, Liwii Walaszkowskiej, Wiktorii Włodarczyk, Svitlanie Matviichuk, Mai Machol, Kindze Rybak i Beacie Szypowicz.

Akcja pomocy zwierzętom jest częścią projektu ,,Szkoła społecznie wrażliwa”. Koordynatorem Światowego Dnia Zwierząt była pani Milena Misztal.