switowy-dzien-zwierzat-223842.jpg [miniatura]swiatowy-dzien-zwierzat-225170.jpg [miniatura]

''POMORSKI KOCI DOM TYMCZASOWY''

PODZIĘKOWANIE  DLA SPOŁECZNOŚCI SP58 W GDAŃSKU ZA OKAZANE SERCE

Światowy Dzień Zwierząt

Ponad 30  kg karmy suchej i mokrej, zabawki i gryzaki – tyle udało się zebrać podczas obchodzonego w naszej szkole Światowego Dnia Zwierząt.

Obchody Światowego Dnia Zwierząt, to już wieloletnia tradycja naszej szkoły, do której bardzo chętnie włączają się zarówno dzieci, jak i nauczyciele.

Niestety, z powodu pandemii, nie był możliwy happening z udziałem uczniów. Mimo wszystko, akcję możemy zaliczyć do udanych, gdyż w tak trudnym okresie, udało się zebrać tak wiele.

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym w dzień wspominania św. Franciszka – patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Patron wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

Akcja pomocy zwierzętom jest częścią projektu ,,Szkoła społecznie wrażliwa”. Koordynatorem Światowego Dnia Zwierząt była pani Milena Misztal oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego -pani Karolina Puckowską.