Od drugiego semestru roku szkolnego 2018/2019 dzieci uczęszczające do świetlicy mogą brać udział w Świetlicowym Kółku Plastycznym według autorskiego projektu Pani Grażyny Sałek – Krüger. Zajęcia Kółka Plastycznego prowadzonego przy współpracy Pani Elżbiety Zajączkowskiej cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Na zajęciach dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne i wykonują prace na różne tematy. Istotną część zajęć stanowią krótkie pogadanki związane z danym tematem. Dzieci mogą zapoznać się z elementami wiedzy o kulturze i podstawowymi pojęciami z dziedziny sztuki.

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego zostały wykonane takie prace jak: baśniowe ptaki, misie polarne z okazji „Dnia Niedźwiedzia Polarnego”, mieszkańcy dalekiej północy, zimowe ptaszki w kolorowych ubrankach, koty z kolorowych talerzyków, fantazyjne kwiaty inspirowane kaszubską kolorystyką, wesołe zajączki, pszczoły z kolorowego papieru, kwitnące hiacynty, talerzykowe żabki, przestrzenne gąsienice na listkach, barwne wizerunki dzieci z okazji „Dnia Dziecka”, wakacyjne „japonki” na morskim brzegu. Prace eksponowano na korytarzu szkolnym oraz w świetlicy.