672,52 zł - tyle udało się zebrać podczas obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. Cała kwota zostanie przeznaczona dla zwierząt w dotkniętej pożarem Australii.

Według badań naukowców, podczas pożarów szalejących w Australii, spłonąć mogło nawet pół miliarda zwierząt. Ciężka jest szczególnie sytuacja misiów koala, w których ratowanie zaangażowali się wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku. Podczas akcji, uczniowie częstowali wszystkich darczyńców ciastem, babeczkami i tortillą. Każdy mógł zasilić puszkę, z której dochód przeznaczony zostanie na roczną adopcję misiów z Koala Hospital Port Macquarie www.koalahospital.org.au

Na tablicy, umieszczone zostały informacje na temat pożarów w Australii oraz ich głównych ofiar - bezbronnych zwierząt. W atmosferze radości, przy smakołykach, rozmawialiśmy z uczniami o roli zwierząt w życiu człowieka, sposobach pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Serdeczne podziękowania składamy: Dyrektor SP 58 - Pani Małgorzacie Perzyna, Wicedyrektor - Pani Ewelinie Żdanowicz, Nauczycielom, Dzieciom i Rodzicom, a w szczególności uczennicom z klasy 5 a: Wiktorii Włodarczyk, Svitlanie Matviichuk, Zuzi Portalskiej, Beacie Szypowicz; uczniom z klasy 5 b: Erykowi Pellowskiemu, Nikodemowi Krzewskiemu, Karolowi Chmielewskiemu, Damianowi Arseniuk, Aleksowi Kucharczykowi oraz uczennicom z klasy 5 c: Blance Bogdanowicz, Idze Karwańskiej, Juliannie Kuleszy, Marysi Raciborskiej, Helenie Karczewskiej oraz Szymonowi Chudyba.

Akcja pomocy zwierzętom jest częścią projektu ,,Szkoła społecznie wrażliwa”. Koordynatorem Miesiąca Dobroci dla Zwierząt jest pani Milena Misztal oraz z ramienia Samorządu Uczniowskiego - pani Karolina Puckowska.