Wiktor Hugo, napisał : „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Tymi słowami żegnała dzisiaj ósme klasy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 24 czerwca o godzinie 16.00 pożegnaliśmy klasy ósme Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku. W trakcie uroczystości Pani Dyrektor – Małgorzata Perzyna – zwracając się do Absolwentów podkreśliła, że czas ich edukacji w szkole podstawowej w ostatnim czasie nie należał do najłatwiejszych. Wyraziła swoje uznanie, jak wszyscy poradzili sobie, docierając do końca tego etapu. Jednocześnie podziękowała Nauczycielom, którzy towarzyszyli klasom ósmym, niemal od zerówki aż po klasę ostatnią, za włożony trud, by wykształcić Absolwenta gotowego podjąć nowe wyzwania. Natomiast Rodzicom – za wspieranie szkoły w trudach codziennego kształcenia ich pociech.

Wielu uczniów otrzymało z rąk Pani Dyrektor podziękowania, dyplomy i nagrody za osiągnięcia naukowe oraz aktywny udział w życiu szkoły. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Anastazja Maciejewska, Aleksandra Famielec, Matylda Gałdyn, Małgorzata Karczewska, Matylda Pieniążek, Wiktoria Rybak, Maciej Tuleja, Amelia Woronkin – uczniowie klasy 8a oraz Agata Malinowska – uczennica klasy 8b.

Maciej Tuleja został  Laureatem Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Michał Kołodziej został Finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, a Pan Grzegorz Kołodziej otrzymał podziękowania za przygotowanie finalisty do tego konkursu. Zostały również wręczone nagrody dla odchodzącej asysty pocztu sztandaru szkoły podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku Matyldy Pieniążek i Małgorzaty Karczewskiej. Matylda Pieniążek – za zdobycie II m-ce w XIII Wojewódzkim konkursie recytatorskim w języku angielskim również otrzymała nagrodę. Z kolei dyplom za zajęcie III miejsca w Szkolnym Konkursie Plastyczno - Językowym „Ciekawe miejsca w krajach niemieckojęzycznych” otrzymała Agata Malinowska. Nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców otrzymał Damian Lipski z klasy 8a za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Patriotycznej oraz I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Szant

Do tradycji naszej szkoły należy również przyznanie tytułu i wręczenie nagrody Absolwentowi Roku. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 15 czerwca 2021 roku tytuł Absolwenta i Absolwentki Roku 2020/2021 uzyskali Maciej Tuleja i Małgorzata Karczewska z klasy 8a.

Na zakończenie w imieniu Samorządu Uczniowskiego i klas VII zostały wręczone małe upominki wraz z życzeniami powodzenia na przyszłe lata, a z rąk przewodniczącej Rady Rodziców Pani Bożeny Zdrojewskiej uczniowie otrzymali małe prezenty. Mamy nadzieję, że Absolwenci zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym młody człowiek zawsze może liczyć na pomoc Nauczycieli i Dyrekcji

My będziemy o was Pamiętać! Jak powiedział Marquez : „Nie płacz ,że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się ,że ci się to przytrafiło.”