Warsztaty w Centrum Hevelianum

25 listopada 2021 roku, uczniowie klasy 2A wybrali się do Centrum Hevelianum na warsztaty pt.:" Co piszczy w trawie?", na których z ciekawością poznali bogactwo mikroświata maleńkich bezkręgowców, jakimi są owady i pająki żyjące wśród traw.

Starali się też zrozumieć, jak dużą i ważną rolę spełniają te zwierzęta w przyrodzie. Słuchali dźwięków wydawanych przez różne gatunki owadów i na tej podstawie rozpoznawali je. Przy pomocy lup, obserwowali życie mrówek w fornikariach oraz opisywali budowę ciała tych owadów za pomocą kolorowych strzałek. W drugiej części pobytu w Hevelianum, pobudzili swoją ciekawość podczas wystawy interaktywnej pt.:" Dookoła świata", gdzie bez wyjeżdżania z własnego kraju, poznali wiele miejsc, zwyczajów oraz zjawisk, charakterystycznych dla: Afryki, obu Ameryk, Azji, Europy, Australii i Antarktydy. Pełni wrażeń, emocji, uśmiechnięci i zadowoleni, wszyscy bezpiecznie wrócili z centrum naukowego do szkoły.