27 listopada 2020 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja w ramach projektu ,,Wybitni Sportowcy Autorytetami Dzieci i Młodzieży''.

Gościem specjalnym spotkania z dziećmi i młodzieżą był Pan Maciej Ferenc - kilkukrotny reprezentant Polski w hokeju na trawie. Ze względu na panującą pandemię, lekcja została przeprowadzona w wersji online na platformie MS Team's. Zaproszony sportowiec przedstawił historię oraz podstawowe przepisy gry w hokeja na trawie. Mimo ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji spowodowanej zamknięciem szkół, udało się w interesujący sposób zaprezentować tę mało popularną dyscyplinę w Polsce za pomocą narzędzi multimedialnych. Słynny hokeista zainspirował uczniów do pogłębienia wiedzy na temat hokeja, odpowiadając na nurtujące  ich pytania. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zrealizować lekcję praktyczną z udziałem uczniów.