Wycieczka do Piaśnicy

30 września br. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Lasów piaśnickich koło Wejherowa. Piaśnica, miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu, które silnie przemawia do uczuć każdego odwiedzającego. Dla naszej wspólnoty szkolnej szczególnie ważne miejsce, gdyż to tu 11 listopada 1939 r. został zamordowany Patron naszej szkoły - Kazimierz Sołtysik.

Wizyta w Piaśnicy wpisuje się w obchody 60 - lecia Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co wydarzyło się w tym miejscu 82 lata temu oraz oddać hołd naszemu Patronowi.

Dopełnieniem wycieczki była wizyta w Sali historycznej Ratusza w Wejherowie. Mogliśmy tam zobaczyć m.in. multimedialny gabinet Teodora Bolduana, burmistrza Wejherowa w latach 1934-39, warsztat stolarski, Bank Polski z zabytkową już kasą pancerną, zakład zegarmistrzowski, zakład fryzjerski „Rococo”, który powstał w Wejherowie w 1927 r., a także kawiarnię, która mieściła się przy ul. Lęborskiej.