XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PITAGORASEM"

23 maja i 4 czerwca 2019, w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku odbyła się XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "I Ty możesz zostać Pitagorasem", adresowanego do uczniów klas III Szkół Podstawowych województwa pomorskiego. Organizatorami wydarzenia byli Prezydent Miasta Gdańska i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

Patronat Honorowy sprawował Marszałek Województwa Pomorskiego.

Sponsorem głównym była Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz, sponsorem wspierającym szkołę – Polski Oddział WNS Global Services Ltd.

Koordynatorem konkursu była Pani Anna Górecka – n-l edukacji wczesnoszkolnej.

Nauczycielem wspierajacym pracę koordynatora była Pani Elżbieta Przewłocka - n-l matematyki.

Laureatami konkursu zostali:

• 1 miejsce – Anna Rymon Lipińska, uczennica SP nr 9 w Rumi,
  • 2 miejsce – Stanisław Pietruszka, uczeń SP nr 1 w Wejherowie,
  • 3 miejsce – Agata Suchecka, uczennica II Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół STO w Gdańsku.

Sukces laureatów osiągnięty został niewątpliwie dzięki talentowi matematycznemu uczniów, ale docenić należy też wkład nauczycieli, którzy potrafili te zdolności zauważyć i rozwijać.

Gratulujemy:

• p. Elżbiecie Idziak, nauczycielowi zdobywczyni I miejsca,
  • p. Aleksandrze Benke, nauczycielowi zdobywcy II miejsca,
  • p. Michałowi Czerwionce, nauczycielowi zdobywczyni III miejsca.

PODZIĘKOWANIA

Dyrektor szkoły Małgorzata Perzyna składa serdeczne podziękowania Polskiemu Oddziałowi WNS Global Services Ltd. za podjęcie się, kolejny już raz roli Sponsora Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "I Ty możesz zostać Pitagorasem". Dzięki wrażliwości i otwarciu firmy WNS Ltd. Global Services na działania prospołeczne i proedukacyjne uczestnicy tegorocznej edycji mogli cieszyć się słodkim poczęstunkiem i owocowymi napojami, a laureaci atrakcyjnymi nagrodami. Firma WNS Ltd. Global Services – Oddział Polski nagrody dla uczestników konkursu funduje już od siedmiu lat.

Konkurs "I Ty możesz zostać Pitagorasem" jest jedną z najdłużej, nieprzerwanie funkcjonujących tego typu inicjatyw edukacyjnych w naszym województwie. Pierwsze 5 lat jako konkurs międzyszkolny, a obecnie, po raz czternasty, w formule konkursu wojewódzkiego.