10 grudnia 2019 r. Ekipa dobrych elfów ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku udała się saniami pełnymi prezentów dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą  do Szpitala Dziecięcego Polanki.

Helena Karczewska, Julianna Kulesza oraz Iga Karwańska z klasy 5 C reprezentowały całą społeczność szkolną, która przyłączyła się do akcji przygotowania paczek świątecznych dla chorych dzieci. Mamy nadzieję, że książki, gry planszowe, zabawki, materiały plastyczne, maskotki oraz kosmetyki wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych.

Koordynatorem akcji na terenie szkoły była pani Milena Misztal (Szkoła Społecznie Wrażliwa) oraz pani Karolina Puckowska (Samorząd Uczniowski).