13 kwietnia klasy 7 uczestniczyły w zajęciach z edukacji prawnej w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku.

Zajęcia prowadzone były przez Panią Sędzię, która na początku przeprowadziła krótki wykład na temat obowiązku szkolnego, hejtu, odpowiedzialności karnej oraz zawodów prawniczych. Uczniowie mieli okazję przymierzyć togi Sędzi oraz zapoznać się z przykładowymi aktami prawnymi i kodeksami. Na zajęciach był obecny również policjant sądowy, który opowiadał o swojej pracy. Na sam koniec uczniowie mieli okazję stworzyć symulację własnej rozprawy sądowej. Dzieci wcieliły się w różne role, a następnie wydały wyrok wraz z Sędzią.

Wizyta w Sądzie była naprawdę bardzo ciekawa i dostarczyła wiele ważnych informacji.

Opiekunami wyjścia były Panie: Andżelika Kołecka, Agnieszka Tarwacka-Dama oraz Małgorzata Dąbal.