W najbliższy piątek, 22 września, w godz. 15.00-18.00 - spotykamy się w sercu gdańskiej dzielnicy Siedlce na I Dzielnicowym Festynie Siedleckim "Pożegnanie lata" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku oraz Radę Dzielnicy Siedlce.

22 września to ostatni dzień lata, zatem to doskonała okazja do spotkań, rozmów i zabawy, jeszcze na świeżym, letnim powietrzu.

I Dzielnicowy Festyn Siedlecki jest wspólnym pomysłem SP 58 oraz Rady Dzielnicy Siedlce, pomysłem, który dzięki zaproszeniu do współpracy wielu gdańskich Partnerów, zapewni wspaniały czas wypełniony doskonałym programem.

Na Gości będą czekać atrakcje, które - mamy nadzieję - spełnią oczekiwania wszystkich chętnych do zabawy. Nad wszystkim czuwać będzie pełen pasji i zaangażowania zespół SP 58 oraz Przyjaciele, Partnerzy i Sponsorzy.

Co w programie?
Strefa edukacyjna będzie zajmować kilkanaście stoisk z propozycjami dla dzieci i młodzieży, m.in. Kącik Małego Naukowca, Experymentatorium, Kącik sensoryczny czy Koło Fortuny. Pojawią się również Pchli Targ oraz loteria.

Strefa sportowa oraz dmuchańce-skakańce-brykańce będzie wyzwaniem dla amatorów ruchu i zabawy.

W strefie chillout doświadczymy relaksacji, jeszcze letniego odpoczynku przy stoiskach artystycznych oraz promujących zdrowie, profilaktykę czy masaże.

Nie zabraknie również kulinarnych specjałów, zaprzyjaźnieni Partnerzy zapewnią ucztę na stoiskach słodkich i gorących - wszystko w strefie gastronomicznej i kawiarnianej.
W sercu Festynu stanie Scena Główna, która wypełni się śpiewem i estradowymi popisami naszych utalentowanych Uczniów oraz zaproszonych Gości z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 14. Na scenie przeprowadzona zostanie licytacja bardzo atrakcyjnych niespodzianek oraz konkurs z nagrodami zorganizowany przez Pomorską Medyczną Szkołę Policealną.

Oficjalne otwarcie Festynu nastąpi o godz. 15.00. Jednak najmłodsi uczestnicy już o godz. 13.30 będą mogli wziąć udział w spektaklu Teatru Qfer, na który szczególnie zapraszamy Przedszkolaki i Uczniów klas młodszych.

Serdecznie zapraszamy na tereny zielone przy Szkole Podstawowej nr 58 (ul. Skarpowej 3). Dobra zabawa, smaczna kuchnia oraz artystyczne, edukacyjne i sportowe atrakcje gwarantowane!
Do zobaczenia w piątek, 22 września!
zapraszamy-na-festyn-462257.jpg