25 września (klasy: 0, I, II i III) oraz 7 października (klasy: IV, V, VI, VII i VIII) uczestniczyły w „Zielonych lekcjach”, czyli edukacji przyrodniczej na żywo. W tych dniach, w sali gimnastycznej naszej szkoły, uczniowie wzięli udział w warsztatach z udziałem specjalnie przygotowanych do pracy z dziećmi sowami, sokołami i jastrzębiami.

Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się, czym różnią się te grupy ptaków, jak są zbudowane i w jaki sposób przystosowane są do życia w otaczającym środowisku. Byli również pod ogromnym wrażeniem, gdy zobaczyli je latające na żywo. Podczas zajęć usłyszeli też o ich zwyczajach i roli w przyrodzie. Po zakończeniu „Zielonych lekcji”, uczniowie mieli możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z sową płomykówką.