kl-1-3_powrot-do-szkoly-237914.jpg     KOMUNIKAT -  ORGANIZACJA NAUKI PO FERIACH

Szanowni Państwo,

Od dnia 18 stycznia 2021 r. /poniedziałek/ nastąpi powrót uczniów klas 1-3 do nauki stacjonarnej na terenie szkoły.

Nauka odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, GIS i MZ oraz regulacjami wewnątrzszkolnymi tj. PROCEDURĄ BEZPIECZEŃSTWA dotyczącą zapobiegania, przeciwdziałania występowania COVID – 19 obowiązującą w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

PODSTAWA:

Oddział przedszkolny i klasy 1 - 3

W oddziale przedszkolnym zajęcia odbywają się, a w klasach 1 - 3 lekcje odbywać się będą w trybie stacjonarnym zgodnie z dotychczasowym planem. Świetlica i biblioteka szkolna pracuje bez zmian. Kuchnia przygotowuje obiady dla dzieci z oddziałów: przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. /więcej informacji/

Organizacja wejścia/wyjścia do szkoły dla oddziału przedszkolnego i klas 1 - 3 pozostaje bez zmian:

• oddział przedszkolny – wejście główne,
  • klasy 1-3 – wejście boczne – taras górny.

WAŻNE!

• Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

KLASY 4 - 8

Uczniowie tych klas kontynuują NAUKĘ ZDALNĄ zgodnie z obowiązującymi regulacjami wewnątrzszkolnymi opisanymi w INSTRUKCJI  ORGANIZACJI KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ.

Zajęcia odbywać się będą wg dotychczasowego planu lekcji /bez zmiany godzin/. Każda jednostka lekcyjna w bezpośrednim, 30 - minutowym łączeniu z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams za pośrednictwem Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. 15 min. z 45 minutowej jednostki lekcyjnej uczeń wykorzystuje na pracę własną z uwzględnieniem wsparcia nauczyciela danego przedmiotu pozostającego w gotowości podczas trwającej jednostki lekcyjnej.

Uczniowie kl. 4 - 8 o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Organizacja zajęć dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych odbywać się będzie tak jak dotychczas w trybie stacjonarnym na terenie szkoły.

Drodzy Uczniowie,

Przed Nami podsumowanie I półrocza w roku szkolnym 2020/2021. Jesteśmy pewni, że podejmiecie trud sfinalizowania swoich dotychczasowych wysiłków i osiągniecie wyniki w nauce na miarę swoich możliwości. Mocno Wam kibicujemy!

Szanowni Rodzice,

Bądźmy wspólnie wsparciem dla Waszych dzieci, a Naszych uczniów.

Szanowni Państwo,

Całej społeczności szkolnej życzę samych sukcesów i powodzenia w II półroczu w roku szkolnym 2020/2021!

Małgorzata Perzyna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58