Rok szkolny 2022/2023

____________________________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie załączonej informacji wśród uczniów, rodziców, a także nauczycieli. Proszę o wydrukowanie plakatu i zawieszenie w widocznym miejscu w Państwa szkole lub placówce oświatowej. Materiały graficzne mogą Państwo znaleźć również w Strefie dla Zalogowanych SIO.

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN

/informacja nt. infolinii w załączeniu/

/aktualizacja 30.04.2019 r./

KOMUNIKAT RODZICE!

Z uwagi na okres strajku konieczna była zmiana terminu zebrań z rodzicami.

Najbliższy termin zebrania:

• 15 maja 2019 r. (środa) godz. 17.00  - klasy I - III,
  • 16 maja 2019 r. (czwartek) godz. 17.00  - klasy IV - VIII, oddziały Gim.

Zapraszamy!

/aktualizacja 25.04.2019 r./

KOMUNIKAT UCZNIOWIE, RODZICE

Informujemy, że dni 1 i 3 maja 2019 roku (środapiątek) są dniami ustawowo wolnymi.

29 i 30 kwietnia oraz 2 maja 2019 roku
(poniedziałek, wtorek, czwartek) zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku (nr 9/AP/18_19 z dnia 28 września 2018r.) ustanowione zostały jako dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Na podstawie przeprowadzonej diagnozy potrzeb szkoła zapewnia opiekę uczniom oddziałów szkoły podstawowej zgłoszonym przez rodziców.

KOMUNIKAT RODZICE, UCZNIOWIE!

W dniu 6 maja 2019 r. (poniedziałek) zajęcia zgodnie z planem lekcji.

Czekamy na Was!

Drodzy Rodzice,

dzieci  - uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika

w Gdańsku  /aktualizacja 05.04.2019 r./

W związku z planowanym strajkiem pracowników szkoły: nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami w terminie od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, jest wielce prawdopodobne, że zajęcia dydaktyczno – wychowawcze nie odbędą się.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o zrozumienie tej wyjątkowo trudnej sytuacji.

W poczuciu odpowiedzialności i w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych apeluję do Rodziców, aby w czasie trwania strajku, w miarę możliwości zapewnili swoim dzieciom opiekę.

W przypadku jakichkolwiek zmian w tym temacie, będziemy Państwa na bieżąco informować poprzez dziennik elektroniczny oraz informację na stronie internetowej szkoły i Fanpage na Facebooku.

Ponadto informuję, że w okresie strajku obiady w stołówce szkolnej będą wydawane bez zakłóceń w godzinach 11.00 – 13.00. W przypadku rezygnacji z obiadu w danym dniu informację należy przekazać telefonicznie bezpośrednio do intendentki, najpóźniej do godz. 8.00 w dniu, którego dotyczy odpis.

Małgorzata Perzyna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58